Kolekce Blue Jodhpur: nejryzejší indický nábytek

S kolekcí Blue Jodhpur Vám přinášíme poctivý kus nefalšované Indie. Právě ve městě Jodhpur se totiž nachází naše truhlářská výroba a zde vzniká námi dodávaný indický nábytek z masivu. Nahlédněte s námi do zákulisí výroby exotického nábytku a sledujte příběh dvou ručně vyřezávaných a na míru upravených kousků.

Blue Jodhpur

Poctivá řemeslná práce je základ

Veškerý námi dodávaný dřevěný nábytek z Indie prochází podobnými výrobními fázemi a na fotografiích tak můžete sledovat typickou cestu od hrubé stavby po dokončené dílo. V tomto případě padlo při volbě materiálu rozhodnutí pro masiv manga, jelikož struktura tohoto exotického dřeva umožňuje kvalitní provedení řezbářských prací. Veškeré řezbářské práce byly ručně vyhotoveny místními řemeslníky a hrubé stavby byly předány k povrchovému dokončení. Každý kus nábytku z masivu se tak může pyšnit označením hand made nábytek. Kluci přidali i fotografii s věnováním!

blog3

blog1

Dřevěný nábytek z masivu má modrou rád:)

Povrchová úprava tohoto typu nábytku z masivu spočívá v aplikaci několika vrstev. Mangové dřevo je nejprve napuštěno základovým lakem a následně natřeno modrou barvou. Ještě mokrá barva je pak stírána tak, aby pod ní prosvitl přírodní masiv manga. To je vyloženě umělecká fáze úpravy dřeva a musí být provedena s citem. Po zaschnutí je ještě na ochranu celého povrchu aplikován vosk. Ve finální úpravě modrá barva krásně doplňuje žlutavý masiv manga. Výsledek v podobě koloniálního nábytku z masivu zhotoveného na míru vidíte před sebou. Věříme, že se Vám líbí tak, jako nám!

Více podobných kousků najdete v naší kolekci Blue Jodhpur!

zrcadlo z masivního starého dřeva
knihovna-ze-stareho-dreva-m

2 odpovědí

  1. Dobrý den,

    líbí se mi vaše kolekce Blue Jodhpur, ale chybí mi tam stůl a židle, a zrovna o ty bych měl zájem.
    Jste schopni vyrobit stůl se specifickými rozměry v tomto designu?

    Předem děkuji,

    Marek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *