Exotické dřevo

světle medový palisandr
Palisandr přírodní
Asijský palisandr je legendou mezi masivy. Toto tvrdé dřevo má tak ušlechtilé vlastnosti, že je hojně používáno i k výrobě hudebních nástrojů. Ve své přírodní podobě je palisandr vizuálně velmi výrazný a oranžově medové jádrové dřevo silně kontrastuje se světle béžovými okraji. Povrch je na přání zákazníka dokončen matným lakem či voskem.
světle medový palisandr
Palisandr světle medový
Kontrastní a výrazný vzhled této úpravy exotického dřeva je doplněn harmonií medových tónů. Použité mořidlo totiž decentně rozšiřuje výrazně medovou barvu jádra palisandrového dřeva. Tento odstín rovněž doporučujeme pro veškerý moderní nábytek z masivu. Povrch je na přání zákazníka dokončen matným lakem nebo voskem.
světle medový palisandr
Palisandr středně medový
Dokonalé splynutí všech částí masivního dřeva do výrazného medového tónu. Ve vzhledu zůstává patrná výrazná kresba exotického dřeva, avšak kontrast je díky celkovému stylu úpravy již nižší a rovnoměrně rozložený. Povrch je na přání zákazníka dokončen matným lakem či voskem.
světle medový palisandr
Palisandr tmavě medový
Syté medové tóny přechází až do mahagonových a podtrhují tak důstojnost a nadčasovost této úpravy. Zároveň nám výjimečná kresba palisandru umožnila dosáhnout sytého a tmavého odstínu při současném zachování jedinečného vzhledu exotického dřeva. Kontrast exotického nábytku v této úpravě je nízký a dokonale rovnoměrný. Povrch je na přání zákazníka dokončen matným lakem nebo voskem.
světle medový palisandr
Palisandr ořechový
Namořením světlých částí palisandru na barvu ořechové slupky vzniká originální a výrazná kombinace. Tento odstín exotického dřeva doporučujeme pro veškerý moderní nábytek z masivu. Povrch je na přání zákazníka dokončen matným lakem nebo voskem.
světle medový palisandr
Palisandr matný
Lehkým namořením masivu palisandru je dosaženo hluboce matného a barevně atraktivního vzhledu. Na rozdíl od všech ostatních nabízených úprav není v tomto případě aplikováno povrchové dokončení exotického dřeva. Tato úprava tak není chráněna proti působení tekutin a mechanickému poškození.
světle medový palisandr
Palisandr světle hnědý
Světle hnědá v kombinaci s výraznou medovou barvou vytváří v tomto případě zajímavý kontrast. Toto exotické dřevo je skvělou volbou pro náš moderní nábytek z masivu. Povrch je na přání zákazníka dokončen matným lakem nebo voskem.
světle medový palisandr
Palisandr středně hnědý
Nechte se unést příjemnými čokoládovými tóny. Ve vzhledu zůstává patrná výrazná kresba exotického dřeva, avšak kontrast je díky celkovému stylu úpravy již nižší a rovnoměrně rozložený. Povrch je na přání zákazníka dokončen matným lakem nebo voskem.
světle medový palisandr
Palisandr tmavě hnědý
Celkově nejtmavší námi nabízená úprava masivního dřeva palisandru. Výjimečná kresba palisandru nám umožnila dosáhnout sytého a tmavého odstínu při současném zachování jedinečného vzhledu exotického dřeva. Kontrast je nízký a dokonale rovnoměrný. Povrch je na přání zákazníka dokončen matným lakem nebo voskem.
Přírodní mango
Celkově nejsvětlejší přírodní varianta ze všech nabízených exotických dřev. Masiv přírodního manga je protkán pestrou škálou vedlejších odstínů – od šedavých až po ovocně žlutou.
světle medový palisandr
Mango bílá patina
Bílá barva v různých úpravách a stupních drásání je základem pro naši kolekci masivního nábytku ve stylu Provence. Vzhled úprav exotického dřeva odpovídá katalogovým předlohám.
světle medový palisandr
Mango modrá patina
Tento odstín exotického dřeva je inspirován divokou krásou paláců a pevností indického města Jodhpur. Výrazná modř přenese jedinečnou atmosféru indického Jodhpuru i do Vašeho domova.
staré recyklované dřevo
Staré recyklované dřevo
Vlastněte kus historie. Salové dřevo se vyznačuje svou výjimečnou tvrdostí, i proto se v dřívějších dobách v Indii používalo k produkci železničních pražců. Toto masivní dřevo v sobě nese závan starých časů a jeho použití je zároveň dokonale ekologické. U tohoto typu dřeva je typická větší odstínová a strukturní variabilita, což jen podtrhuje jedinečnost masivního nábytku z něho vyráběného. Povrch je na přání zákazníka dokončen matným lakem nebo voskem.
Přírodní akácie
Masiv akácie se vyznačuje extrémní tvrdostí a výraznou kresbou. Tóny nábytku z akácie přecházejí od béžové do lehce medové. Toto exotické dřevo z Indie je typické vysokou hustotou vláken a je v porovnání s ostatními masivy relativně těžké.
světle medový palisandr
Akácie drásaná
Úprava akácie drásáním vede k velmi zajímavým efektům. Do vydrásaného dřeva je zanesena bílá barva a vše je pak ručně přebroušeno do výsledné podoby. Tato úprava vyniká stopami ruční práce a je velmi vhodná pro interiéry laděné do romantického stylu.
světle medový palisandr
Akácie hlubocé drásaná
Hluboké drásání exotické akácie zvýrazňuje výjimečnou kresbu tohoto masivního exotického dřeva. Do vydrásaného dřeva je zanesena bílá barva a vše je pak ručně přebroušeno do finální podoby. Výsledkem masivního nábytku v této úpravě je převažující barva zátěru s výrazně přiznanou strukturou i barvou podkladového dřeva.